+420 736 629 238 evadolmail@gmail.com

DOPRAVA DO BAŠKY

Auto

Pro cestu do Bašky autem lze zvolit několik možných tras, přičemž jejich výběr zpravidla závisí na tom, kde v ČR bydlíte.

Trasa 1: severní/západní ČR – Mnichov – Salzburg – Villach – Ljubljana – Baška

https://mapy.cz/s/gehagaseve

Celkem 830/870 km (počítáno z Plzně). Na této trase se platí mýto v Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku. Rakouskou dálniční známku je velmi prozíravé koupit online předem na této adrese: https://shop.asfinag.at. Klasická nalepovací známka je v prodeji na čerpacích stanicích v Rakousku i českém příhraničí jen s platností 10 dnů. Slovinsko již také zavedlo elektronické dílniční známky, které lze zakoupit na této oficiální stránce: https://evinjeta.dars.si/selfcare/en. V Chorvatsku se platí mýtné kartou nebo hotově na dálničních mýtnicích.

Trasa 2: Praha/střední/jižní ČR – Linz – Salzburg – Villach – Ljubljana – Baška

https://mapy.cz/s/guhovajedu

Celkem 830/880 km (počítáno z Prahy). Na této trase se platí mýto v Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku. Rakouskou dálniční známku lze koupit online předem na této adrese: https://shop.asfinag.at. Klasická nalepovací známka je v prodeji na čerpacích stanicích v Rakousku i českém příhraničí jen s platností 10 dnů. Slovinsko již také zavedlo elektronické dílniční známky, které lze zakoupit na této oficiální stránce: https://evinjeta.dars.si/selfcare/en. V Chorvatsku se platí mýtné kartou nebo hotově na dálničních mýtnicích. 

Trasa 3: severní/jižní Morava/východní Čechy – Vídeň/Bratislava – Graz – Maribor/ Ljubljana – Baška

(alternativně severní/jižní Morava/východní Čechy – Bratislava – Szombathely – Lenti – Letenye – Zagreb – Baška)

https://mapy.cz/s/fefekarete

Celkem 755/780 km (počítáno z Olomouce).  Na této trase se platí mýto v Rakousku, resp. na Slovensku, v Maďarsku a v Chorvatsku. Rakouskou dálniční známku lze koupit online předem na této adrese: https://shop.asfinag.at. Klasická nalepovací známka je v prodeji na čerpacích stanicích v Rakousku i českém příhraničí jen s platností 10 dnů. Slovenskou elektronickou dálniční známku koupíte zde: https://eznamka.sk/selfcare/purchase , Maďarskou zde: https://ematrica.nemzetiutdij.hu Byť maďarská online verze není příliš uživatelsky vlídná, doporučujeme tam, kde to je možné kupovat elektronické známky vždy předem online. Vyhnete se tak zdržení na slovenských, resp. maďarských hranicích při nákupu známky na registračních místech nebo čerpacích stanicích, kde se v době špičky tvoří velké fronty. V Chorvatsku se platí mýtné kartou nebo hotově na dálničních mýtnicích. Při volbě trasy přes Maďarsko prosím věnujte pozornost navigaci, tak abyste se vyhnuli slovinskému dálničnímu úseku, který by vaši cestu značně prodražil. Jinak je cesta přes Maďarsko hodná doporučení, a byť část trasy nevede po dálnici, cesta ubíhá svižně s minimem provozu. 

Autobus

V současnosti nejsou informace o tom, zda a v jaké podobě bude v letních měsících fungovat autobusové spojení mezi ČR a Baškou, které v minulosti zajišťovala především společnost Flixbus a některé cestovní kanceláře.

Letadlo

Letecká doprava na ostrov Krk je z ČR poměrně komplikovaná. Sledujte zejména webové stránky společnosti Eurowings: https://www.eurowings.com/us.html. Společnost Ryanair nově provozuje linku Vídeň – Rijeka, odlety pátek a pondělí. Více na www.ryanair.com.