+420 736 629 238 evadolmail@gmail.com

OBCHODY A SLUŽBY V BAŠCE

V Bašce je velké množství restaurací, všechny mají širokou nabídku jídel, od ryb až po pečené jehněčí maso a jídla na grilu. Nachází se zde i potraviny, lékarna a lékařská služba pro turisty.

Restaurace a kavárny

Restaurace Kalun – naše nejmilejší restaurace. Přímo u apartmánů Fanta Sea a Key West. Rodinná restaurace nabízí dobrou domácí kuchyni, mořské plody, maso, dobré víno, příjemnou obsluhu.

Restaurace Franica – dobré ryby, rizoto, menší porce, dobrá káva, intimnější atmosféra.

Restaurant Pirun – tradiční restaurace s dobrými tradičními jídly, příjemná obsluha.

Restaurant Malin – dobrá jídla všeho druhu, pěkná zahrádka, lokalita dál od pobřeží – cesta mezi Baškou a Jurandvorem – delší procházka.

Restaurace hotelu Forza – dražší, ale moc dobrá.

Restaurant Lantino – dražší restaurace s krásným prostředím a terasou hned u pláže Vela.

V Bašce umí i moc dobrou pizzu, a to buď dole na promenádě u moře v restauraci Žiraffa, nebo pak v bistru Delfino kousek od hotelu Forza na vrchní městské promenádě.

Káva – pro milovníky dobré kávy doporučujeme kavárnu Rebica nebo kavárnu Malá Riva přímo na promenádě nebo pak Café Atlantic na vrchní promenádě u pekárny.

Obchody (potraviny)

Pekárny – choďte do centra na vrchní promenádu, kousek od kostela je místní pekárna Pekara Baška nebo pak u lékárny na ulici Zvonimirova je Pekara Vrbnik (obě mají pobočku i na promenádě). Jde o skutečné pekárny s vlastní výrobou, ostatní pekárny jsou jen rozpékači mraženýých polotovarů.

Konzum – procházkou podél pláže po promenádě dojdete k největšímu, pěšky dostupném, obchodu s potravinami v Bašce.

Trgovina Krk – místní řetězec obchodů s potravinami. V Bašce je na několika místech – největší je proti lékárně na ulici Zvonimirova, menší pak blíž centru na stejné ulici, vedle této pobočky je i masna, která má opravdu dobré maso a výrobky z něj.

Tommy – velký supermarket se nachází na severozápadním okraji Bašky, hned vedle příjezdové komunikace do Bašky. Doporučujeme zajet sem případně za většími nákupy autem/na kole, Tommy je pěšky velmi daleko a místy chybí i chodník.

Lékař a lekárna

V případě nouze a nutnosti přivolat záchrannou službu, volejte číslo 112, stejně jako v ČR. Lékařská služba pro turisty se nachází v hotelu Corinthia – rádi poradíme.

Lékárna – je označena svítícím zeleným křížem a nachází se na ulici Zvonimirova 114, naproti Trgovině Krk a pobočce Erste Bank.