+420 736 629 238 evadolmail@gmail.com

OBECNÉ INFORMACE O BAŠCE

Baška se nachází na ostrově Krk, který je spojený s pevninou mostem.

Pláže a turistika v Bašce

Baška je obklopena horskými hřbety, které jí dávají výjimečně atraktivní vzhled. Mezi turisty je Baška proslavená svým zdravým klimatem a svou krásnou 1,8 km dlouhou pláží Vela plaža – ta je v některých místech písečná a jinde oblázková, ale není to zdaleka jediná pláž v Bašce, která by stála za návštěvu.

Vela plaža nabízí jemný písek a pozvolný vstup do moře, což je atraktivní především pro rodiny s malými dětmi. V okolí Bašky jsou však i další, menší pláže, poskytující více soukromí a krásné výhledy na ostrov Prvič. Podél celé přímořské části Bašky vede široká promenáda obklopená restauracemi, kavárnami a cukrárnami, lákající turisty k posezení a užívání pohledu na moře a okolní krajinu. V Bašce najdete zábavu pro velké i malé, sportovní i rekreační vyžití, nádhernou přírodu a zajímavou historii. V Bašce je i pláž vyhrazena pro psy.

Baška se může pochlubit několika historickými památkami a zajímavou architekturou. V Bašce a jejím okolí najdete několik stezek a tras na výšlapy značených Klubem českých Turistů. Ve starém městě se můžete procházet úzkými, křivolakými uličkami, zastavit se na sklenku výborného místního vína Žlahtina nebo třeba domácí pálenky Rakije.

Sport a zábava

Během léta se v Bašce každý týden konají koncerty, výstavy, rybářské večery s tradiční chorvatskou hudbou a další kulturní události. Přesto, že je Baška malá, v létě žije.

Sportovci nemusí v Bašce zahálet, v okolí městečka je bezpočet terénů a tras pro pěší turistiku i cyklistiku. Najdete zde 19 stezek s celkovou délkou přes 90 km. Stačí popojít jen pár set metrů na okolní skaliska a naskytne se vám krásný výhled na záliv a celou Bašku. Mimo plavání se můžete též věnovat minigolfu, tenisu, potápění (je zde i potápěčské centrum), nebo lezení po skalách…

Služby a obchody v Bašce

V Bašce najdete restaurace, kavárny, cukrárny, pekárny, obchody, muzeum, banku a bankomaty, poštu, kostel sv. Antonína, mořské akvárium, tobogán (u pláže), zábavní park pro děti Funny Park, lodní taxi (taxi boat), půjčovny člunů, kajaků, kol, skútrů i čtyřkolek. Po promenádě jezdí vždy pozdě odpoledne a celý večer turistický vláček.